O NAS

Witaj na "Akacjowym Blogu". 

To miejsce w sieci powstało z potrzeby serca. Jako entuzjaści kulinariów i podróży postanowiliśmy założyć bloga i przynajmniej część swoich wspomnień i wrażeń utrwalać na jego stronach. 
Kuchnia to dla nas miejsce magiczne, tętniące życiem serce domu, kwintesencja jego ciepła, przyjaznej atmosfery, spotkań z bliskimi, celebracji codziennych i wyjątkowych wspólnych chwil, radości tworzenia i wyrażania uczuć. To również miejsce inspirujące, gdzie ciągle można się rozwijać i doskonalić. Kuchnia to także wspomnienia, smaki z dawnych lat i podróży. Głód poznawania świata nas nie opuszcza. 
Podróże są ważną częścią naszego życia. Wszystkie przygotowujemy we własnym zakresie. Staramy się poznać odwiedzane miejsca w jak najszerszym kontekście. Merytorycznie przygotowujemy się do spotkania z nowym światem. Mamy też miejsca do których chętnie wracamy i planujemy kolejne powroty. Dorobek cywilizacyjny jest dla nas równie ważny jak natura i codzienny rytm życia ludzi w danym miejscu. Szczególnie cenimy sobie miejsca niekomercyjne, mające lokalny charakter, o które coraz trudniej we współczesnej standaryzacji życia. Staramy się być uważnymi obserwatorami nowego otoczenia, nie oceniamy go, nie porównujemy do tego co mamy na co dzień. Główna wartość życia na Ziemi dla nas tkwi w jej różnorodności i to jej jesteśmy najbardziej ciekawi. 
Nasze podróże, a przede wszystkim wiedza i doświadczenie z nich płynące w znacznym stopniu nas kształtują. Nie mniejszy wpływ ma na nas otoczenie, w którym żyjemy - Gdynia, bliskość morza i lasu. Obecność i możliwość obserwacji w nim zwierząt zawsze była dla nas najbardziej intrygująca. To, że ptaki są w nim "głównymi aktorami" (wszak to jedyne dzikie zwierzęta stale obecne i widoczne w otoczeniu ludzi) było dla nas oczywiste. Najpierw kupiliśmy lornetkę, potem jeden i w końcu drugi teleobiektyw. Naturalną koleją rzeczy stał się fakt, że temat ptaków trafił również na bloga. Jednak to nie zdjęcia ptaków (których niedoskonałości mamy świadomość) nas najbardziej cieszą.  Najpiękniejsze są chwile, kiedy przysiadamy w lesie na zwalonym pniu drzewa obserwując jak mały, drobny rudzik mości gniazdo, dzięcioł czarny wygląda z dziupli, strzyżyk wyśpiewuje serenady czy młoda sikorka bogatka karmiona jest przez rodziców. Im więcej dowiadujemy się o ptakach, tym bardziej je podziwiamy. Dziś już przekroczyliśmy w tej materii granice naszego lasu, ptaki nas "pochłonęły" bez reszty. 

Zapraszamy do nas, rozgość się na Akacjowym Blogu i zostań z nami na dłużej :) 

                                                                                              Małgosia i Piotr***
Poniżej możesz wysłuchać dwóch audycji radiowych, w których wzięliśmy udział.  

Audycja w ramach cyklu analogowych rozmów z twórcami internetowymi w Radiu Gdańsk, pod tytułem "Te internety"  z 15 lutego 2019 roku.  


Audycja w Radiu Gdańsk z 27 kwietnia 2019 roku, która odbyła się w ramach cyklu "Nie śpij, zwiedzaj z Radiem Gdańsk." Opowiadaliśmy w niej o naszej podróży po Etiopii.  


Obie audycje prowadził redaktor Włodzimierz Raszkiewicz. Pliki dźwiękowe zamieszczamy dzięki Jego uprzejmości.  2 komentarze:

  1. Cieszę się że trafiłam na wasz blog dzięki temu mogę poznawać świat po przez wasz blog i oglądać podziwiać wasze piękne zdjęcia

    OdpowiedzUsuń